XLIV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

12 lutego 2014 roku odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Sesję rozpoczęło wystąpienie Posła na Sejm RP Tomasza Kuleszy, w którym przedstawił informację na temat remontu dworca kolejowego w Jarosławiu, możliwości i planów rozbudowy jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej o nowy pawilon leczniczy przeznaczony na potrzeby najmłodszych pacjentów, zawierający m.in. nowy blok operacyjny oraz oddziały: położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny, a także  o zainteresowaniu się tą inwestycją Ministra Zdrowia. Przekazując radnym informację na temat Lasów Państwowych Poseł Tomasz Kulesza powiedział: „Lasy Państwowe są dziedzictwem wszystkich Polaków. Nie było, nie ma i nie będzie żadnych prac dotyczących jakichkolwiek prób prywatyzacji Naszego wspólnego dobra jakim są polskie lasy. Klub parlamentarny, którego jestem członkiem, przygotował projekt zmian w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, który ma na zawsze zagwarantować nienaruszalność Lasów Państwowych. Jestem przekonany, że wszystkie kluby parlamentarne jednoznacznie poprą tę inicjatywę.”

W trakcie sesji radni, m.in. podjęli uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego, zamiaru likwidacji dwóch techników uzupełniających dla dorosłych działających w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie; zapoznali się ze sprawozdaniami Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej przy Staroście Jarosławskim oraz Komisji Rady Powiatu Jarosławskiego, a także przyjęli plan pracy Komisji Rady Powiatu na 2014 rok.

Ponadto Rada przyjęła uchwałę w sprawie ustalenie liczby i wskazania członków do składu Komisji Konkursowej na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu oraz wysłuchała interpelacji, wniosków oraz oświadczeń radnych.

fot. Ł. Zagrobelny