Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Rodzinnie w Opactwie

W ramach II Papieskich Dni Rodziny w Jarosławskim Opactwie niedzielne (24 maja) popołudnie upłynęło pod znakiem promocji rodzicielstwa zastępczego.

Wyjątkowymi gośćmi byli tego dnia wychowankowie rodzin zastępczych i Domu Dziecka w Jarosławiu, ale w zabawie mogli wziąć udział wszyscy, którzy odwiedzili tego dnia Opactwo. Mimo chłodnej aury panowała gorąca atmosfera, którą zapewniły występy wokalne i taneczne artystów – od przedszkolaków po uczniów szkól ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło również konkursów sportowych oraz dmuchanego placu zabaw, a zmarznięci mogli rozgrzać się ciepłym posiłkiem.

O ważnej roli rodzin zastępczych i wyzwaniu, jakim jest podjęcie pełnienia tej funkcji, mówił starosta Tadeusz Chrzan, a informacji o procedurach związanych z rodzicielstwem zastępczym udzielali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Organizatorami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Jarosławskim był Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronem honorowym objął wydarzenie Starosta Jarosławski, który był również jednym ze sponsorów imprezy.

fot. Monika Szarnik

 

Kliknij aby posłuchać tekstu