Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Jubileusz Stowarzyszenia "Arabian"

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Miłośników Koni Arabian świętowali jubileusz 15-lecia tej działającej w Pełkiniach organizacji. Piknik „Niedziela z Arabianem”, który odbył się 28 czerwca w siedzibie stowarzyszenia to przede wszystkim pokazy umiejętności jeździeckich członków Arabiana oraz działających przy SMK Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego i 8. Harcerskiej Drużyny Jeździeckiej Arabian.

Podczas pikniku można było także skorzystać z przejażdżki konnej, wygrać związany z końmi gadżet w loterii fantowej czy obejrzeć obóz kawaleryjski. Organizatorzy przygotowali też konkurs plastyczny oraz gry i zabawy specjalnie dla swoich najmłodszych gości.

Jak każdy jubileusz, także i ten był okazją do podziękowania wszystkim osobom, które wspierają polegająca na popularyzacji hippiki i tradycji kawaleryjskich działalność SMK. Wśród osób wyróżnionych pamiątkową statuetką znalazł się starosta Tadeusz Chrzan, który był także honorowym patronem wydarzenia.

fot. M. Szarnik

Kliknij aby posłuchać tekstu