Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Świętowali 60-lecie

Koło Gospodyń Wiejskich w Wietlinie ma 60 lat! Uroczysty jubileusz panie i panowie z KGW Wietlin oraz ich goście świętowali 26 września.

Po części artystycznej – historii Koła w ujęciu słowno-muzycznym, przedstawionej przez zespół „Wietlinianie”, dawne i obecne członkinie oraz członkowie odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana i Wójta Gmina Laszki Stanisława Gonciarza. Szczególnie ciepłe słowa oraz kosz 60 kwiatów trafiły do Bolesławy Bojdy – współzałożycielki i pierwszej przewodniczącej KGW w Wietlinie. Podziękowania i życzenia od gości, również od zaprzyjaźnionych kół z gminy Laszki, otrzymała także obecna przewodnicząca Danuta Kopeć.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wietlinie i działający przy nim zespół „Wietlinianie” są dobrze znani mieszkańcom nie tylko swojej miejscowości i gminy. Reprezentują powiat na wielu prestiżowych imprezach, jak Spotkania Zespołów Polonijnych czy Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich, gdzie w ubiegłym roku był jedynymi uczestnikami z Podkarpacia. KGW z Wietlina prezentuje programy artystyczne i lokalne tradycje kulinarne także podczas imprez powiatowych – ostatnio gościli na sierpniowym Jarmarku Smaków Ziemi Jarosławskiej oraz Dożynkach Powiatowych w Pruchniku. 

Kliknij aby posłuchać tekstu