Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Święto patrona powiatu

Zorganizowane w tym roku po raz pierwszy, święto patrona Powiatu – Michała Archanioła, było doskonałą okazją do podziękowania służbom mundurowym za ich służbę na rzecz mieszkańców Ziemi Jarosławskiej. Dzięki połączeniu go z Dniem Otwartych Koszar w Garnizonie Jarosław, wydarzenie było szczególnie atrakcyjne dla wszystkich, którzy zechcieli w nim uczestniczyć.

Honorowe statuetki starosta Tadeusz Chrzan przyznał żołnierzom, strażakom, policjantom i funkcjonariuszom z Garnizonu Jarosław, Powiatowych Komend Policji i Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Placówki Straży Granicznej w Korczowej. Wręczenie miało miejsce podczas uroczystego apelu w jarosławskiej jednostce wojskowej.

Święto Patrona oraz Dzień Otwarty były również doskonałą okazją do zaprezentowania sprawności i wyszkolenia żołnierzy z jarosławskiej jednostki, pokazu sprzętu i uzbrojenia. Był także piknik z wojskową grochówką oraz wiele innych atrakcji. Szczególnie warto tu wspomnieć o występie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, która do Jarosławia przyjechała tuz po kilkutygodniowym tournée po Belgii i Holandii.

Zakończeniem obchodów święta była uroczysta msza, odprawiona przez ks. Marka Pieńkowskiego w „czarnej kaplicy” na terenie d. Opactwa ss. Benedyktynek w Jarosławiu.

zdj. M. Szarnik

Kliknij aby posłuchać tekstu