W hołdzie powstańcom

Modlitwą w intencji ofiar, apelem poległym oraz salwą honorową uczcili Jarosławianie bohaterów Powstania Styczniowego w 153. rocznicę jego wybuchu.

Poczty sztandarowe, reprezentanci instytucji, organizacji i szkół oraz przedstawiciele służb mundurowych zebrali się 22 stycznia przy tablicy upamiętniającej pochodzących z Ziemi Jarosławskiej uczestników powstania oraz płk. Leona Czechowskiego przy kaplicy na Starym Cmentarzu. Po wspólnej modlitwie w intencji powstańców i wysłuchaniu apelu poległych, delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą. Samorząd Powiatu Jarosławskiego reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Piskorz, wiceprzewodnicząca Tatiana Kożak-Siara, członkowie Zarządu Powiatu Mariusz Trojak i Jan Żołyniak oraz radny Józef Długoń.