Muzyczne wydarzenie roku

Cztery koncerty beethovenowskie, zagrane przez solistów XI Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” z towarzyszeniem Lwowskiej Narodowej Orkiestry AKADEMIA pod dyrekcją Igora Pylatyuka zabrzmiały 8 lutego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu w ramach dorocznego cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza”.

Młodzi wirtuozi podbili serca publiczności, a największy aplauz zyskał występ jarosławianki, absolwentki tutejszej Szkoły Muzycznej, Aleksandry Czernieckiej. Atutem koncertu był również jego prowadzący, red. Jan Popis, który radiowym głosem, ze swadą i erudycją, opowiadał o Beethovenie i jego twórczości.

Gościom za przybycie, solistom i orkiestrze za pełen wrażeń wieczór, a dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Elżbiecie Dąbrowskiej za udostępnienie profesjonalnej sali koncertowej dziękował starosta Tadeusz Chrzan.

Koncert transmitowała telewizja internetowa POD.24: