Prace budowlane w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej w toku

Trwają intensywne prace budowlane w jarosławskim szpitalu. Przypomnijmy, że chodzi o nowy budynek dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Koszt to 21,8 mln złotych.

Będzie to budynek (w miejsce dawnego budynku administracyjnego, od wielu lat nieużywanego) o powierzchni ok. 800m², posiadający cztery kondygnacje. Na parterze usytuowana będzie centralna sterylizatornia, apteka szpitalna oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze będzie zlokalizowany odcinek ginekologiczny oddziału ginekologiczno-położniczego z 24 łóżkami w salach jedno- lub dwułóżkowych z pełnymi węzłami sanitarnymi. Na drugim piętrze będzie odcinek położniczy tegoż oddziału i oddział neonatologiczny oraz 2 sale porodowe z 3 łóżkami porodowymi. Natomiast na trzecim piętrze zostanie usytuowany blok operacyjny z 4 salami operacyjnymi.

Nad budynkiem będzie wyniesione lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego, które będzie mogło przyjmować transporty całodobowo. Ponadto budynek będzie posiadał łącznik z pozostałymi budynkami Szpitala, a przede wszystkim będzie służył do transportu pacjentów do szpitalnego oddziału ratunkowego i odwrotnie z SOR na blok operacyjny.