Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Październikowa sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

O powiatowym systemie oświaty, pożyczce dla PKS Jarosław oraz szybszej spłacie zobowiązań za zakupiony od Gminy Żydowskiej budynek przy ul. Hetmana Tarnowskiego, gdzie niegdyś mieściło się Powiatowe Ognisko Baletowe. Takie były m.in. punkty programu 40. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 30 października. „Nasza Fundacja” została zaś nagrodzona za swoją działalność tytułem „Zasłużonej dla Powiatu Jarosławskiego”.

Sytuację i stan oświaty za rok 2016/2017 w powiecie jarosławskim przedstawiła Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Wśród wielu przedstawionych tematów zwróciła m.in. uwagę na fakt, że zgodnie z zamierzeniami w powiatowym systemie konsekwentnie wzmacniany jest rozwój edukacji zawodowej, a jarosławskie szkoły ponadpodstawowe wprowadzają wiele innowacji, by przyciągnąć młodych ludzi do siebie i dać im szansę na karierę zawodową. Radni podczas sesji przyjęli także szereg ustaw dostosowujących placówki prowadzone przez powiat jarosławski, do nowego systemu oświaty.

Podczas sesji wyrażono także zgodę na przedłużenie terminu spłaty pożyczki, udzielonej PKS Jarosław w 2016 r. w wysokości 600 tys. zł, do 30 września 2019 r. Radni przychylili się także do propozycji Zarządu Powiatu, by całość zobowiązań dotyczących zakupionego przez powiat budynku przy ul. Hetmana Tarnowskiego w Jarosławiu zapłacić w tym roku, zamiast w dwóch planowanych ratach w latach 2017 i 2018.

Zadecydowano także o nadaniu honorowego tytułu „Zasłużonego dla Powiatu Jarosławskiego” „Naszej Fundacji” z Warszawy, dzięki której powstał nowoczesny „Dom pod Lipami” w Radymnie, gdzie zamieszkały dzieci z dawnego domu dziecka w Jarosławiu. – Działalność „Naszej Fundacji” nie ogranicza się tylko do tego pięknego i szczodrego gestu – motywował wniosek o nadanie tytułu Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Trzeba pamiętać, że ta współpraca trwa wiele lat i przynosi zarówno dzieciom, jak i powiatowi wiele innych korzyści, także tych niepoliczalnych, pozostających w sferze niematerialnej, równie ważnej, jeśli czasami nie ważniejszej.

Kliknij aby posłuchać tekstu