Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

O dezyderacie w sprawie drugiego mostu w Jarosławiu

O decyzji podjętej przez sejmową komisję infrastruktury, czyli skierowaniu dezyderatu do premier Beaty Szydło w sprawie budowy drugiego mostu na rzece San w Jarosławiu oraz dalszych losach tej sprawy, poinformował dziennikarzy Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. Konferencja prasowa odbyła się z udziałem przewodniczącego komisji infrastruktury, posła Bogdana Rzońcy, 27 listopada.

- Rzadko zdarza się, by komisja infrastruktury kierowała dezyderat do pani premier. To maksimum, co można było zrobić ze strony posłów. W tej kadencji było tylko osiem takich przypadków – poinformował dziennikarzy poseł Rzońca. – Prezydium komisji uznało jednak, że budowa drugiego mostu w Jarosławiu jest tak ważna i istotna, że należy to uczynić.

W dalszym ciągu tematem budowy mostu zajmie się ministerstwo infrastruktury. Muszą zostać przeanalizowane koncepcje tej inwestycji i możliwości jej sfinansowania. Jak mówił Tadeusz Chrzan, ta przedstawiona w sejmie, czyli most na wysokości miejscowości Munina i Sobiecin, wydaje się najkorzystniejsza.

- Przy okazji pragnę podziękować tym wszystkim posłom komisji infrastruktury i spoza niej, którzy udzielili swojego wsparcia w tej sprawie – mówił starosta jarosławski. – Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się posłance z Jarosławia, Annie Schmidt-Rodziewicz, której głos w tej sprawie zabrzmiał bardzo dobitnie na obradach komisji. Byli to także m.in. Andrzej Matusiewicz, ale także marszałek Marek Kuchciński, który choć nieobecny na komisji, to jednak wspiera nas w staraniach o drugi most.

Kliknij aby posłuchać tekstu