Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Umowa patronacka pomiędzy Men’sfield a Zespołem Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu podpisał umowę patronackiej z firmą MEN’SFIELD, w ramach projektu „Bliżej rynku pracy – kompleksowy program edukacji zawodowej w powiecie jarosławskim”. Firma MEN’SFIELD to wiodący producent odzieży męskiej na rynku polskim i zagranicznym.Warto dodać, że to kolejny znaczący partner dla jarosławskich szkół ponadpodstawowych, po GAZ-SYSTEMIE (umowa z Zespołem Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Praktycznego) i firmie EXATEL (partner Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących), pozyskany w ostatnim czasie.

Pod tekstem umowy podpisy złożyli: Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski,  Józef Szkoła, wicestarosta, Łukasz Piś, dyrektor ZSLiT im J.Słowackiego oraz przedstawiciele firmy: prezes Jerzy Materna i wiceprezes Beata Przeworska.

Celem patronatu  jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem, którego działalnością jest wytwarzanie odzieży z zastosowaniem nowoczesnych technologii. W jej wyniku uczniowie klas technikum w zawodzie technik przemysłu mody oraz technik technologii odzieży, zostaną objęci m.in. szkoleniami, wizytami studyjnymi w zakładzie oraz stażami zawodowymi, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Umowa została zawarta 24 listopada.

„Bliżej rynku pracy -  kompleksowy program edukacji zawodowej w powiecie jarosławskim” to projekt realizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Na lepsze dopasowanie systemów kształcenia i szkolenia dla potrzeb rynku pracy w szkołach prowadzonych przez powiat jarosławski, pozyskano ponad 4 mln złotych z funduszy europejskich. To m.in. szkolenia, kursy, współpraca z zakładami pracy, ale także wyposażenie i wzmocnienie potencjału zawodowego każdej ze szkół biorących udział w projekcie.

efs

Kliknij aby posłuchać tekstu