Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

W drodze do Carnegie Hall z koncertem w Jarosławiu

Recital Mistrza. Tak w dwóch słowach można określić koncert Kevina Kennera, który odbył się 10 lutego w ramach cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza” podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. O klasie wykonawcy świadczy to, że już za kilka dni będzie gwiazdą koncertu w Carnegie Hall w Nowym Jorku, poświęconego Ignacemu Janowi Paderewskiemu.

Kevin Kenner uznawany jest za jednego z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat. Jako siedemnastolatek wystąpił na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1980 roku, gdzie zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. 10 lat później na tym samym konkursie zajął 2. miejsce, ale pierwszego wówczas nie przyznano.

Podczas jarosławskiego koncertu w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, artysta zaprezentował utwory dwóch najsłynniejszych polskich muzyków. Były to m.in. Polonez, op. 44 Fryderyka Chopina oraz  Melodia Ges-dur op. 16 i Sonata op. 21 Ignacego J. Paderewskiego. Muzycznym gospodarzem wieczoru była Aleksandra Czerniecka.

W tym roku jarosławska publiczność miała okazję wysłuchać dwóch koncertów w ramach MFP „Bieszczady bez granic”. Tadeusz Chrzan w ramach cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza” był gospodarzem „Gary Guthman & Sasha Strunin Jazz Show” oraz recitalu Kevina Kennera.
Kliknij aby posłuchać tekstu