Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Promesa na zabezpieczenie osuwiska

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców korzystających z  drogi powiatowej Pruchnik – Świebodna – Widaczów oraz mieszkańców kilkunastu domów znajdujących się w pobliżu osuwiska, które tam istnieje. Powiat Jarosławski otrzymał promesę, czyli zabezpieczenie pieniędzy na tę inwestycję z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To blisko 3 mln złotych.

Finansowanie tego zadania jest rozłożone na trzy lata (2018-2020). Jego całkowita wartość to około 8 mln złotych, z których Powiat Jarosławski zabezpieczy 735 tys. zł. Pozostałe pieniądze będą pochodzić z budżetu państwa. Pierwsze środki z tego źródła, czyli dokładnie 2 mln 943 tys. zł., zabezpieczone otrzymaną promesą, trafią na inwestycję jeszcze w tym roku. – Dzięki tym pieniądzom zabezpieczymy osuwisko oraz odbudujemy zniszczoną w tym miejscu drogę – informuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Podobne promesy na usuwania skutków klęsk żywiołowych, czyli na zabezpieczenie rzeczonego osuwiska, trafiały do Powiatu Jarosławskiego już w latach 2016 i 2017. Wówczas były przeznaczone na przygotowanie stosownej dokumentacji, rok temu drogowej, dwa lata temu – geologicznej.
Kliknij aby posłuchać tekstu