Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Spotkanie z premierem Polski z udziałem sołtysów z powiatu jarosławskiego

Zdjęcie ze strony www.premier.gov.pl Zdjęcie ze strony www.premier.gov.pl

Z okazji Dnia Sołtysa, wyróżnieni sołtysi z powiatu jarosławskiego – Maria Wojdyło z Jodłówki, Halina Pyrcz z Wysocka oraz Ryszard Czubocha z Tuczemp, a z nimi członek Zarządu Powiatu, Marek Kisielewicz, uczestniczyli w ogólnopolskim spotkaniu w Przysusze, którego gościem był Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Spotkanie było okazja do wyrażenia szacunku dla pracy wykonywanej przez sołtysów na rzecz społeczności wiejskiej, a także przedstawienia priorytetów polityki polskiego rządu w zakresie rozwoju wsi i rolnictwa.

- Nie zgadzam się na jakiekolwiek zmiany, które byłyby pogorszeniem sytuacji polskiej wsi. Robimy wszystko, żeby walczyć o te interesy, a nie żeby inni nas kochali. To dlatego właśnie między innymi jesteśmy brani w kleszcze ze wszystkich stron i to dlatego nie ustępujemy, bo bronimy interesów Polski i wyłącznie interesów Polski. Po to zostaliśmy powołani i na pewno ten interes będziemy bronić najbardziej skutecznie, jak tylko się to da – mówił podczas spotkania premier Morawiecki - Dla nas nie ma Polski "A" czy Polski "B" i "C", dla nas jest Polska "od A do Z" - od akceptacji do zwycięstwa, dla wszystkich gmin i wszystkich powiatów – podkreślił premier, mówiąc, że rozwój musi dotyczyć wszystkich obszarów.

Kliknij aby posłuchać tekstu