Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

„Dzieci Dzieciom - Wielkanocny Dar Serca"

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarosławiu już po raz kolejny organizuje akcję charytatywną „Dzieci Dzieciom - Wielkanocny Dar Serca". Zbiórka żywności trwałej oraz przyborów szkolnych rozpocznie się 19 marca br. i potrwa pięć dni - do 23 marca włącznie.

Od 19 marca do placówek oświatowych w Jarosławiu (przedszkola, szkoły podstawowe) można przekazywać żywność trwałą i przybory szkolne. Zebrane produkty zostaną przekazane na pomoc najuboższym dzieciom korzystającym ze wsparcia jarosławskich świetlic środowiskowych działających na terenie miasta. Akcja trwa do piątku, 23 marca. W ostatnim dniu (w godzinach od 9.00 do 15.00) każdy mieszkaniec będzie mógł wesprzeć akcję w Szkole Podstawowej nr 2.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 1450 kg, a dary trafiły do czterech świetlic środowiskowych: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga", Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Kulturalno-Wychowawczego im. Ks. Piotra Skargi.

Głównym organizatorem akcji jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego.

dd1

Kliknij aby posłuchać tekstu