Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Premier Morawiecki z wizytą w powiecie jarosławskim!

Zdj. Bartłomiej Kijanka/Gazeta Jarosławska Zdj. Bartłomiej Kijanka/Gazeta Jarosławska

To właśnie w Skołoszowie k. Radymna w powiecie jarosławskim premier Mateusz Morawiecki podsumował dwa lata funkcjonowania programu 500+. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. minister Elżbieta Rafalska, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli samorządów z całego powiatu, z Tadeuszem Chrzanem, starostą jarosławskim na czele.

Spotkanie miało miejsce w szkole podstawowej w Skołoszowie, a jego gospodarzem był Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno. Zorganizowano tutaj rodzinny piknik. Były dmuchane place zabaw, malowanie twarzy, można było przygotować wielkanocne ozdoby i skosztować słodkości czy zrobić zdjęcie w fotobudce z logo programu Rodzina 500+.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, jak wielkie znaczenie Program 500+ ma dla godnego życia polskich rodzin. Mówił,  że choć na początku rządów stan finansów państwa był kiepski, teraz finansowanie programu jest zapewnione i możliwe m.in. dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego.

- Moją ambicją jest to, żeby Polska była dobrze rządzona, a ludziom żyło się dobrze i spokojnie. Odbudowanie godności i siły polskich rodzin to największa wartość programu. Będziemy dbać o polskie rodziny i polskie dzieci – zapewniał premier.

Z kolei minister Elżbieta Rafalska mówiła, że Program 500+ zrealizował wszystkie zakładane cele. Wzrosła liczba urodzeń, nastąpił spadek skrajnego ubóstwa i pozwolił na zwiększenie kapitału społecznego, czyli na inwestycje w dzieci. - Urodziny to radosna okoliczność, nasze urodziny to też okazja do świętowania – mówiła minister - Program twardo stoi na nogach. 3 mln 600 tys. dzieci korzysta ze świadczeń z tego programu. Rządowy program polityki rodzinnej jest wyjątkowy, usytuował Polskę w grupie najlepszych państw w Europie, jeżeli chodzi o wsparcie dla rodzin.

„Rodzina 500 plus” to program rządu PiS, który został uruchomiony w kwietniu 2016 r. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie negatywnej sytuacji demograficznej oraz wsparcie finansowe rodzin wychowujących dzieci. Program Rodzina 500+ to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. Świadczenie wychowawcze mogą otrzymywać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Na Podkarpaciu w programie uczestniczy 139,9 tys. rodzin, co daje 224,1 tys. dzieci objętych świadczeniem.

Zdjęcia Bartłomiej Kijanka/Gazeta Jarosławska. Dziękujemy!

Kliknij aby posłuchać tekstu