Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

WiFi4EU: bezpłatny dostęp do internetu

Ogłoszono program WiFi4EU. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Promuje on bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu w miejscach użyteczności publicznej: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu Wi-Fi.

Program WiFi4EU jest dedykowany dla podmiotów administracji lokalnej (gminy i miasta). Środki z programu przeznaczone zostaną na pokrycie pełnego kosztu sprzętu i instalacji - przekazane zostaną w postaci bonu o wartości 15 tys. euro. Z kolei beneficjent będzie zobowiązany do pokrycia kosztów podłączenia do Internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata. Pokryje również koszty związane z procedurą przetargową.

Podmioty powinni zgłaszać projekty dotyczący wyposażenia w Wi-Fi miejsc, w których nie ma dostępu do prywatnych ani publicznych sieci bezprzewodowych o podobnym charakterze. W celu uzyskania dofinansowania uprawnione Podmioty są zobowiązane do rejestracji na portalu prowadzonym przez Komisję Europejską. Po ogłoszeniu zaproszenia do składania wniosków, zarejestrowani beneficjenci będą mogli złożyć wniosek o przyznanie bonu - planowane są ogłoszenie czterech lub pięciu zaproszeń.

Więcej szczegółów i rejestracja na stronie http://www.wifi4eu.pl/
 

Kliknij aby posłuchać tekstu