Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

7 milionów na most w Michałówce

Jeszcze w tym roku wg planów ma być gotowy most na rzece Wisznia w Michałówce (gmina Radymno). Inwestycja ma wynieść 7 milionów złotych. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z rezerwy ministra infrastruktury i budownictwa oraz pieniądzom z Powiatu Jarosławskiego i Gminy Radymno.

Standardowo w takich przypadkach ministerstwo dokłada 50% wysokości kosztów. Tym razem ta kwota jest wyższa o ponad 500 tys. złotych i wynosi dokładnie 4 mln 76 tys. złotych. – Jestem po rozmowach z ministrem Andrzejem Adamczykiem i dzięki temu, że rozumie on potrzebę budowy tego mostu oraz jego znaczenie dla lokalnej społeczności, pozyskałem więcej niż jest to zazwyczaj – relacjonuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Jest to istotne, bo ten most, który jest w złym stanie technicznym, łączy dwie gminy w powiecie i spełnia ważną rolę w systemie dróg powiatowych i na możliwość wybudowania nowego doczekaliśmy się w końcu w tej kadencji – dodaje starosta Chrzan.

Jeszcze w kwietniu ma zostać rozpisany przetarg na prace mostowe. W ich zakresie jest wybudowanie mostu objazdowego o nośności 30 ton (dla maszyn rolniczych i ruchu osobowego) a następnie rozebranie i wybudowanie nowego mostu o nośności 40 ton. Będzie on długości 75 metrów, szerokości blisko 10 m. i chodnik. Dodatkowo prace będą dotyczyć także 225 metrów dróg dojazdowych do mostu. Termin wykonania to grudzień 2018 roku.

Kliknij aby posłuchać tekstu