Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

O bezpieczeństwie i promocji powiatu

27 kwietnia 2018 r. odbyła się 47. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Wśród poruszonych tematów było m.in. sprawozdanie roczne z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu na terenie powiatu za rok 2017. Radni wyrazili także zgodę na przystąpienie Powiatu Jarosławskiego do realizacji kolejnego projektu, na który zostały pozyskane środki unijne.

Oprócz zapoznania się ze stanem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, które zaprezentował mł. insp. Mariusz Rabka, radni przyjęli także informacje dotyczące funkcjonowania i pracy Powiatowego Rzecznika Konsumentów, sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ocenę Zasobów Pomocy Społecznej.

Radni podjęli także uchwałę o przystąpieniu do realizacji projektu „Twoje miejsca – Twoje dziedzictw. Ziemia Jarosławska – Svidnik. Budowa nowych transgranicznych produktów turystycznych”. Jego wartość to blisko 250 tys. złotych (dokładnie 58 425 euro), z których wkład własny to zaledwie 10%; reszta to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85%) i pieniądze z budżetu państwa (5%). Projekt będzie realizowany wspólnie ze słowackim miastem Svidnik.

- Projekt „Twoje miejsca - Twoje dziedzictwo. Ziemia Jarosławska – Svidnik” jest pokłosiem prowadzonej od ponad roku inwentaryzacji turystyczno-krajoznawczej powiatu jarosławskiego. Uzyskane dzięki temu dane będą niezwykle pomocne w przygotowywaniu nowych materiałów promocyjnych, zachęcających do odwiedzenia Ziemi Jarosławskiej – tak o idei projektu opowiadał Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Teraz udało się pozyskać pieniądze na finalizację tych prac, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interregi V-A Polska-Słowacja 2014-2020 – dodał starosta.

Nastąpiły również zmiany w składzie Rady. Zofia Wojciechowska (okręg wyborczy nr 3, Polskie Stronnictwo Ludowe) weszła do Rady Powiatu Jarosławskiego, zastępując radnego Tadeusza Zająca, który zrzekł się mandatu.

Kliknij aby posłuchać tekstu