Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

II Agrotargi Wschód

Już  9 i 10 czerwca w Skołoszowie (gmina Radymno) odbędą II Agrotargi Wschód. Zdaniem organizatorów to jedna z czterech tego typu imprez w Polsce i jedyna na Podkarpaciu. W tej chwili zarejestrowanych jest ponad 100 wystawców z całej Polski oraz Ukrainy a planowana liczba zwiedzających to około 50 tys. osób.

To wydarzenie może dać poważny bodziec do rozwoju rolnictwa nie tylko powiatu jarosławskiego, ale całego Podkarpacia. To także doskonały mechanizm promocyjny w Polsce i na Ukrainie – mówi o agrotargach starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, jeden z patronów wydarzenia.

Kompleks wystawowy obejmuje 100 hektarów ziemi, z czego 50 ha. to pola pokazowe, na których będziemy prezentować możliwości sprzętu i technologii rolniczych. Z nowości też warto wspomnieć o ruszającej razem z Agrotargami giełdzie sprzętu używanego.

Celem imprezy jest także budowanie więzi gospodarczych z Ukrainą (teren Agrotargów położony jest kilkanaście kilometrów od granicy, przy autostradzie A4), prezentacja innowacyjnej technologii w rolnictwie oraz promocja Podkarpacia, jako regionu z nowoczesną gospodarką rolną. To również prelekcje i seminaria naukowe oraz mnóstwo atrakcji towarzyszących.

II Agrotargi Wschód objęte są patronatem Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu RP, Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa, Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego, Roberta Chomy Prezydenta Przemyśla, Sylwestra Czopka Rektora UR oraz Tadeusza Chrzana Starosty Jarosławskiego.

Kliknij aby posłuchać tekstu