Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Kolping w historycznym finale!

Awans do finału LOTTO Superligi stał się faktem. Pingpongiści PKS-u Kolping FRAC Jarosław w fantastycznym stylu pokonali Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. O złoto zagrają z obrońcą tytułu – Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Po zwycięstwie w Rzeszowie 3:1, jarosławianie musieli przypieczętować awans przed własną publicznością. W pierwszym pojedynku Hou Yingchao ograł Gustavo Tsuboia i dał prowadzenie czarno-pomarańczowym. W drugim spotkaniu Zatówka przegrał z Lakeevem i zrobił się remis. Awans przypieczętował Tomislav Pucar. Chorwat pokonał Tomasza Lewandowskiego 3:0. W ostatniej odsłonie Hou Yingchao odprawił Lakeeva 2:0, a Kolping pokonał akademików z Rzeszowa 3:1 i zapewnił sobie awans do finału.- W swojej gablocie klubowej mamy cztery brązowe medale. W tym sezonie zdobędziemy srebro lub złoto więc ten sezon jest dla nas historyczny i najlepszy. Oczywiście chcemy mistrzostwa i zrobimy wszystko, żeby wejść na sam szczyt – mówi menedżer, Kamil Dziukiewicz.

Rywalem jarosławian będzie obrońca tytułu – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Drużyna z Mazowsza wyeliminowała w półfinale Dekorglass Działdowo. - Kilka dni przed finałem LOTTO Superligi zrobimy zgrupowanie. Nie mam pojęcia kto wystąpi w spotkaniu z Bogorią. Faktem jest, że w sezonie zasadniczym wygraliśmy z nimi dwukrotnie – mówi Dziukiewicz.

Wielki finał LOTTO Superligi 15. czerwca w Ośrodku im. Andrzeja Grubby w Gdańsku o godz. 17:00.

Kolping FRAC Jarosław - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Hou Yingchao - Gustavo Tsuboi 3:1

Patryk Zatówka – Vasily Lakeev 0:3

Tomislav Pucar - Tomasz Lewandowski 3:0

Hou Yingchao -  Vasily Lakeev 2:0

Energa rozbita. Finał jest nasz!

Nie lada niespodziankę sprawili kibicom tenisiści stołowi PKS-u Kolping. Jarosławianie po pełnym emocji spotkaniu wygrali z faworyzowaną Energą KTS Toruń 4:3 i zagrają w finale Pucharu Polski! Ojcem sukcesu okazał się Piotr Cyrnek, który może pochwalić się kompletem zwycięstw. Najpierw ograł Cazuo Matsumoto 3:2, później triumfował w deblu razem z Krzysztofem Marcinowskim nad parą Kulpa/Matsumoto a na koniec przypieczętował awans zwycięstwem z Damianem Węderlichem 3:0.- Bardzo się cieszymy. To bardzo fajny weekend. Zagramy w finale Pucharu Polski, a dodatkowo wywalczyliśmy też awans do 1. Ligi. Jest co świętować – cieszy się Mateusz Czernik.

PKS Kolping Jarosław - Energa KTS Toruń 4:3

Krzysztof Marcinowski - Konrad Kulpa 1:3

Piotr Cyrnek - Cazuo Matsumoto 3:2

Mateusz Czernik - Tomasz Kotowski 3:1

Cyrnek/Marcinowski - Kulpa/Matsumoto 3:2

Krzysztof Marcinowski - Cazuo Matsumoto 0:3

Mateusz Czernik - Konrad Kulpa 1:3

Piotr Cyrnek - Damian Węderlich 3:0

Kliknij aby posłuchać tekstu