Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Mł. insp. Mariusz Rabka komendantem policji w Jarosławiu

Mł. insp. Mariusz Rabka jest nowym Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu. Dotychczas był pełniącym obowiązki. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa uroczyście wręczył Komendantowi rozkaz o powołaniu i odebrał meldunek o objęciu stanowiska.

Mł. insp. Mariusz Rabka odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy rozkaz o mianowaniu, przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego w Jarosławiu.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie gratulując objęcia stanowiska wręczył Komendantowi Rabce pamiątkowe wieczne pióro. Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu podziękował za okazane zaufanie, odebrał gratulacje i zapewnienia o współpracy od przedstawicieli samorządu, wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych a także policjantów i pracowników. 

Mł. insp. Mariusz Rabka urodził się w 1966r. w Przemyślu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły  Administracji i Zarządzania w Przemyślu. W 1990r. rozpoczął służbę w Policji. Trafił do referatu dzielnicowych przemyskiej komendy, następnie do wydziału dochodzeniowo-śledczego, gdzie najpierw pracował jako asystent i specjalista, a potem zajmował stanowiska kierownicze.

W latach 2010-2011 pełnił funkcję zastępcy naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego, a następnie wydziału kryminalnego. Od marca 2012 r. nadzorował pracę służby kryminalnej przemyskiej komendy na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu. W latach 2016-2017r. pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego w Przemyślu. Mł. insp. Mariusz Rabka jest żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci. Interesuje się  literaturą historyczną, a w wolnych chwilach uprawia turystykę rowerową.

(Info. za www.podkarpackapolicja.gov.pl Tam także więcej zdjęć z uroczystości)

Kliknij aby posłuchać tekstu