Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Tego jeszcze nie było! Zmierz się z triathlonem w Radymnie.

Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było. Co więcej, to ciągle rzadkość także na Podkarpaciu! 10 czerwca, w Radymnie, zostanie zorganizowany triathlon, czyli w skrócie pływanie, jazda na rowerze i bieg, a wszystko jedno po drugim. Prawdziwe wyzwanie, którego podejmują się nieliczni. Początek na ZEK-u, godzina 12.00. Zapraszamy!

Zawody zostaną zorganizowane na terenie sztucznego zbiornika wodnego "ZEK” w Radymnie oraz okolicach tego miasta. Dystanse, które zaproponowali organizatorzy to: Olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), Sprinterski (750 m pływanie, 20 km jazda rowerem, 5 km bieg) oraz Sztafeta Olimpijska. 

Organizatorami są Stowarzyszenie Galeon, Starosta Jarosławski, Miasto Radymno oraz Gmina Radymno. – Cieszę się, że także w naszym powiecie pojawiają się takie formy aktywności. To doskonała forma promocji, tym bardziej, że z tego, co mówią bezpośredni organizatorzy, jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w naszej części Polski, który decyduje się na organizację tego typu zawodów – zachwala i zachęca do udziału Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

- Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, jazdy na rowerze, biegania – mówi Paweł Kalisz, z którego inicjatywy powstała idea zorganizowania takich zawodów. - Triathlon  „Radymno 2018” ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz promowanie walorów turystycznych Powiatu Jarosławskiego – dodaje. Imprezę główną, która rozpocznie się w samo południe, poprzedzą zawody dla dzieci, zorganizowane w formie duathlonu.

Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie www.chronotex.pl oraz jako załącznik.

triathlon 2018 POPRAWKA page 0

 

Kliknij aby posłuchać tekstu