Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Ruszyła budowa nowego dworca PKS w Jarosławiu!

Prace budowlane rozpoczęły się od rozbiórki starych wiat dworca autobusowego, który powstał jeszcze w latach ’70 ubiegłego wieku. Nowy dworzec PKS ma być gotowy jeszcze przed końcem tego roku. O kolejnej dużej inwestycji Powiatu poinformował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, podczas briefingu, który odbył się 13 czerwca.

W spotkaniu z dziennikarzami obok starosty Chrzana uczestniczył także prezes PKS Jarosław, Ireneusz Kochanowicz. Dworzec jest budowany przez dużego inwestora z Żywca, spółkę Port, która wybudowała m.in. podobny obiekt w Łańcucie. Teren został jej wydzierżawiony na 30 lat i dlatego ani Powiat Jarosławski ani PKS Jarosław nie ponoszą w związku z budową żadnych kosztów. – Obok dworca powstaną tu również miejsca handlowe i usługowe dla pasażerów, jednak nie będzie to kolejna galeria handlowa – powiedział dziennikarzom starosta T. Chrzan. – Co więcej, zastrzegliśmy w umowie, że 60% powierzchni użytkowej będą mogły w pierwszej kolejności wynająć podmioty gospodarcze z Jarosławia.

Budowa nowego dworca – z 4 stanowiskami przyjazdowo-odjazdowymi, 8 postojowymi dla autobusów oraz blisko 100. miejscami parkingowymi – to pierwszy etap realizacji planów wg których w tym miejscu ma powstać kompleksowe centrum przesiadkowe dla pasażerów, także prywatnych przewoźników i MZK. – Myślimy też o budowie w kolejnym roku przejścia podziemnego z ul. Słowackiego na dworzec, tak by ułatwić wyjazd pojazdów z planowanego centrum – podsumował starosta Chrzan. – Chodzi o bezproblemowy wyjazd z placu na ulice Poniatowskiego.

Kliknij aby posłuchać tekstu