Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego

Zapraszamy do udziału w XVII edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Jest on skierowany do uczniów klas VII szkół podstawowych, II i III dotychczasowych klas gimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 7 października. Patronem honorowym konkursu jest Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Uczestnicy poetyckich zmagań wybierający recytację mają do zaprezentowania dwa wybrane utwory - jeden autorstwa Jerzego Hordyńskiego i drugi Ryszarda Mścisza. W kategorii twórczość własna organizatorzy czekają na autorskie teksty (maksymalnie trzy), nie nagrodzone jeszcze w tym konkursie. Z kolei w kategorii poezja śpiewana jury będzie oceniało wykonanie jednego lub dwóch utworów J. Hordyńskiego.

Terminarz:

5 października br. - termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu razem z tekstami, które należy przesłać na adres: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Rynek 11, 37-500 Jarosław.

12 października br., godz. 9.00 - przesłuchania konkursowe w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji  w Jarosławiu, Rynek 5,

19 października br., godz. 10.00 - uroczyste podsumowanie konkursu.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Jarosławiu.

Patronat honorowy: Podkarpacki Kurator Oświaty i Starosta Jarosławski.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załączniku.

Zapraszamy!

Kliknij aby posłuchać tekstu