Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Świętowaliśmy wspólnie z 14 Dywizjonem Artylerii Samobieżnej

Za nami trzydniowe obchody 25. rocznicy powstania 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza z Jarosławia. W ich trakcie były: promocja książki o patronie dywizjonu autorstwa Jerzego Majki, oficjalne obchody na jarosławskim rynku oraz piknik wojskowy.

Szczególnie dużo emocji przyniosły defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław i 20 Pułku Ułanów z Wierzawic 22 czerwca na rynku, połączona z oficjalnymi uroczystościami oraz wspomniany piknik na jarosławskich bulwarach dzień później. Były tam m.in.: sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 3 Brygadę WOT, solistki z Klubu Wojskowego i "park linowy" dzięki 5 Batalionowi Strzelców Podhalańskich, występy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, polskie "biało-czerwone" pierogi dzięki Zespołowi Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, strefa zabaw dla najmłodszych, grill i wojskowa grochówka, policja i straż pożarna. Mało? To jeszcze Aeroklub Ziemi Jarosławskiej, 20 Pułk Ułanów z Wierzawic, pokazy nowoczesnych samochodów Skody, akcja "Dumni z Polski"... Przy okazji dziękujemy wszystkim partnerom, w tym Województwu Podkarpackiemu, które wyróżniło piknik, wpisując go na listę 100. najważniejszych rocznicowych wydarzeń na Podkarpaciu z okazji 100-lecia niepodległości Polski, jako wydarzenie z cyklu „Jarosławskie dla Niepodległej”.

Mieszkańców Jarosławia i okolic na święto 14 das zaprosili p.o. dowódcy mjr Wojciech Drapała, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, Centrum Kultury i Promocji oraz Powiat Jarosławski w ramach akcji „Jarosławskie dla Niepodległej”.

Zdjęcia: M. Tyl, M. Pszon (Starostwo Powiatowe w Jarosławiu), K. Kozłecki (14 das). Dziękujemy!

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/PowiatJaroslawski/ Zapraszamy!Kliknij aby posłuchać tekstu