Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

26 mln złotych na inwestycje w drogi powiatowe!

Powiat Jarosławski zdecydował się na wypuszczenie obligacji w kwocie 10 mln złotych. Dzięki tej decyzji zostanie w całości sfinansowany tegoroczny, wyjątkowy pod względem ilości oraz wydatków, plan inwestycji na powiatowych drogach i chodnikach.

W tej chwili ilość planowanych inwestycji drogowych w powiecie jarosławskim przekracza 50 pozycji. W samym Jarosławiu to 20. prac drogowych, w tym dokończenie połączenia miasta z autostradą A4 przez ul. Pawłosiowską, z rondem na ul. Strzeleckiej i dalej przez Pawłosiów; chodniki na ulicach Długosza, Królowej Jadwigi, Pasieka, Wilsona, Zwierzynieckiej, Dobrzańskiego, Kasprowicza, Grucy, Kościuszki, Reformackiej; ulice: Bandurskiego, Paderewskiego, Pogodna, Zielińskiego, Dolnoleżajska, Brodowicze, Stawki, Żwirowa i Łazy Kostkowskie. Razem w Jarosławiu to blisko 2,5 mln złotych (na początku roku planowano około 1,8 mln zł), bez wspomnianej inwestycji na ul. Pawłosiowskiej, której wartość gruntownej przebudowy, trwającej od dwóch lat, to 6,5 mln złotych.

Wśród pozostałych na terenie całego powiatu są nowe mosty, drogi, chodniki, ale także zabezpieczenie osuwiska w Świebodnej. Największe inwestycje pod względem finansowym to nowy most w Michałówce (7,5 mln złotych), droga Kidałowice-Rokietnica (3,2 mln zł), ul. Złota Góra w Radymnie (800 tys. zł), droga Lubaczów-Laszki-Duńkowice (830 tys. złotych) czy chodniki w Makowisku, Surochowie, Wólce Pełkińskiej i Tuczempach (1 mln zł). Pełny wykaz dostępny jest w formie załącznika.

Część z robót jest już zrealizowana, część na ukończeniu, pozostałe w trakcie przetargów lub dokumentacji projektowej. – Na wykonanie prac drogowych, jak co roku pozyskujemy także pieniądze spoza budżetu powiatowego. Są to środki z funduszy europejskich, budżetu państwa, z gmin z naszego powiatu, nadleśnictwa Jarosław – wylicza starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. -  Dzięki temu co najmniej podwajamy pieniądze, które trafiają na drogi powiatowe, z korzyścią przede wszystkim dla wszystkich ich użytkowników, kierowców i pieszych. Dlatego na drogi powiatowe trafi w tym roku 26 mln złotych.

Kliknij aby posłuchać tekstu