Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Ruch inwestycyjny na drogach powiatu jarosławskiego

Dobiega końca jedna z najważniejszych inwestycji drogowych powiatu jarosławskiego, czyli gruntowna przebudowa ul. Pawłosiowskiej (wraz z nowym rondem), dalej przez Pawłosiów do autostrady A4, współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Koszt to 6,5 mln złotych. Jednocześnie rozpoczyna się kolejny etap budowy mostu w Michałówce, gdzie właśnie oddano do użytku przeprawę zastępczą i rozpoczęto wyburzanie starego mostu. W tym przypadku kosztuje to 7,5 mln złotych.

Między innymi o tym mówił podczas briefingu, który odbył się 19 września,  starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Podsumował on stan zaawansowania nie tylko tych dwóch najważniejszych inwestycji drogowych Powiatu Jarosławskiego. Powiedział także o pozostałych, ponad 60 inwestycjach, na rekordową kwotę 36 mln złotych, które w tym roku przeznaczono na powiatowe drogi.  Wspomniał m.in. o drogach: Kidałowice – Rokietnica (3,7 mln, przy współfinansowaniu z budżetu państwa i gmin Pawłosiów, Chłopice i Rokietnica), Duńkowice – Laszki – Lubaczów (1,6 mln zł – dwa zadania, przy współfinansowaniu Nadleśnictwa Jarosław i gminy Laszki). Odniósł się także do inwestycji ul. Złota Góra w Radymnie – Święte za 1,5 mln zł. – Pojawiły się problemy w wykonaniu części tej drogi przez wykonawcę – wyjaśniał Tadeusz Chrzan. – Jako inwestor nie zamiatamy problemu pod dywan i dopóki nie zostaną wyeliminowane, nie odbierzemy tej drogi.

Starosta Chrzan nawiązał również do inwestycji powiatu w mieście Jarosławiu, gdzie na powiatowe drogi i chodniki od 2015 roku trafiło – także we współpracy z gminą miejską – blisko 13 mln złotych, a tylko w tym roku 9 mln zł. – Staramy się rozwiązywać w pierwszej kolejności najważniejsze problemy komunikacyjne, że wspomnę o dokończeniu małej obwodnicy „Granicznej”, ul. Poniatowskiego, mostu na ul. Zwierzynieckiej, czy ul. Pogodnej, czyli problemach, które były od kilkudziesięciu lat – mówił starosta T. Chrzan.

- Korzystając z okazji chciałbym też podziękować radnym powiatowym, którzy rozumieli i rozumieją taki system inwestycji w drogi powiatowe, który stosujemy, m.in. poprzez uchwalenie obligacji komunalnych  – podsumował swój briefing starosta jarosławski. – Swoje podziękowania kieruję również do pozostałych partnerów, czyli rządu, samorządu województwa, nadleśnictwa Jarosław, gmin z terenu Powiatu, dzięki, którym pozyskujemy tak duże środki spoza budżetu powiatu.

Kliknij aby posłuchać tekstu