Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Złaz turystyczny dla Niepodległej „Mechowa Góra 2018”.

Ależ to był fajny rajd turystyczny. I wszystko z okazji stulecia odzyskania niepodległości i akcji „Jarosławskie dla Niepodległej”. Przez dwa dni stu uczniów z jarosławskich szkół średnich wraz z opiekunami, wędrowało po powiecie jarosławskim. Z symbolicznego „serca” miasta trafili m.in. na „dach” powiatu jarosławskiego, czyli Mechową Górę, gdzie odśpiewano hymn Polski, rozwinięto flagę i odpalono race.  

Ale to nie wszystkie atrakcje. W Świebodnej, dzięki uprzejmości dyrektora miejscowej szkoły oraz władz gminy Pruchnik, zlokalizowano nocleg. Wieczorem 27 września były konkursy, prelekcje z ciekawymi ludźmi (niesamowici Jan Kuca i Marcin Warchoła), ognisko, koncert grupy Filala. Młodzi  turyści mieli też gości, a wśród nich patrona honorowego złazu, starostę jarosławskiego Tadeusza Chrzana. A drugiego dnia, czyli 28 września, wystarczy wspomnieć o podróży wąskotorówką, która była miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników wędrówki.

Złaz zorganizowany został przez Szkolne Koła Turystyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu przy wsparciu wielu partnerów i sponsorów. Wszyscy zostali wyróżnieni na okolicznościowym plakacie.

Kliknij aby posłuchać tekstu