Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Godny naśladowania rajd rowerowy

1 października 2018 r. odbył się rajd rowerowy "Szlakiem Niepodległości" w ramach inicjatywy "Jarosławskie dla Niepodległej". Organizatorem imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

Grupa 11 uczestników pokonała ponad 50 kilometrową trasę, poznając miejsca związane z niepodległościową historią miasta Jarosławia i powiatu. Na rowerowej trasie znalazły się:  "Cmentarz Stary", cmentarz wojenny przy ulicy Pruchnickiej, wojskowe szańce ziemne w okolicach ul. 3 Maja, klasztor Sióstr Niepokalanek przy ul. Głębokiej, pałac w Pawłosiowie, cmentarz na Garbarzach, cmentarz wojenny w Cetuli oraz cmentarze w Radawie.

Obok niepodległościowej historii, uczestnicy obejrzeli archiwalne fotografie związane z I wojną światową oraz uczcili pamięć ofiar, zapalając symboliczne znicze. Wśród pamiątkowych tablic i miejsc poświęconych żołnierzom armii austriackiej, niemieckiej, rosyjskiej, młodzież odnalazła również polskie ślady, świadczące o dramatycznej wojennej przeszłości.

Na okoliczność Rajdu została wykonana przez uczennicę z ZSTiO pamiątkowa plakietka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zainteresowanie i wytrwałość na trasie.

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu