Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

W jarosławskim szpitalu rozpoczyna się budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Blisko 9 milionów złotych trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Są to pieniądze pozyskane z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. Umowę podpisano w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Inwestycja ma być gotowa pod koniec I kwartału 2019 roku. Poinformowali o tym na konferencji prasowej starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i dyrektor COM Stanisław Krasny. Jarosławski szpital otrzymał także pozytywne rozstrzygnięcie, co do tzw. certyfikatu akredytacyjnego, jako jeden z 208 szpitali wśród 820 w całej Polsce.

Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie miał czterołóżkowy triaż (to procedura umożliwiająca służbom medycznym segregację w zależności od stopnia zagrożenia zdrowia i życia) dla najcięższych przypadków, 6 łóżek obserwacyjnych, sale do resuscytacji i intensywnej terapii, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjno-porządkowe. Jak poinformował dyrektor COM Stanisław Krasny, przetarg na budowę SOR potrwa do 11 października, a od 1 kwietnia 2019 – jeśli nie będzie niespodziewanych problemów – zgłosił jarosławski SOR do Narodowego Funduszu Zdrowia.

To kolejna bardzo duża  inwestycja, po gotowym już i użytkowanym od dwóch miesięcy budynku dla oddziałów ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego i bloku operacyjnego oraz lądowisku dla śmigłowców, która jest realizowana w tej kadencji samorządu powiatowego.

- Mam bardzo dużą satysfakcję, bo zadania, które sobie postawiłem przed czterema laty, związane z jarosławskim szpitalem udało się zrealizować w całości – mówił podczas konferencji starosta Tadeusz Chrzan. – Podziękowania należą się przede wszystkim dyrekcji szpitala, ale także za olbrzymie wsparcie, wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart, poseł Krystynie Wróblewskiej z sejmowej komisji zdrowia, marszałkowi podkarpackiemu Władysławowi Ortylowi i Urzędowi Marszałkowskiemu oraz wielu innym osobom, dzięki którym doprowadziliśmy ten etap modernizacji Centrum Opieki Medycznej do szczęśliwego końca.

Jak poinformował dyrektor Krasny w toku lub najbliższych planach są kolejne inwestycje. – To termomodernizacja o wartości ponad 3 mln złotych oraz modernizacja sieci energetycznej dla potrzeb szpitala, czyli awaryjny system zasilania za ponad 1 mln złotych. Następnie będą to budynek dla przychodni specjalistycznych, łącznik oraz szpitalna kuchnia – wyliczał dyrektor Krasny.

W Jarosławiu gościła też dwa dni wcześniej wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. W towarzystwie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana i dyrektora COM Stanisława Krasnego wizytowała niedawno oddane do użytku oddziały ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny oraz blok operacyjny. Była pod wielkim wrażeniem oddanej niedawno do użytku inwestycji.

Kliknij aby posłuchać tekstu