Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Jarosławskie Potyczki Ortograficzne już po raz 11.

Tegoroczna edycja konkursu, wraz z ceremonią ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 9.00 w Auli Niebieskiej Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Zwycięzca dyktanda będzie mógł przez rok posługiwać się honorowym i zaszczytnym tytułem Jarosławskiego Mistrza Ortografii, ponadto dla najlepszych organizatorzy ufundowali cenne nagrody rzeczowe.

Jarosławskie Potyczki Ortograficzne są cykliczną imprezą o zasłużonej renomie. Krzewią i promują poprawną polszczyznę, rozbudzają motywację do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów, mieszkańców miasta, powiatu jarosławskiego i województwa podkarpackiego, a także zaproszonych gości.

Organizatorami Potyczek są Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Partnerami konkursu są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.


Regulamin konkursu znajduje się na stronach: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu http://www.ekonomikjaroslaw.pl i Biblioteki Pedagogicznej w Jarosławiu: https://przemysl.pbw.org.pl/

Serdecznie zapraszamy!

plakat

Kliknij aby posłuchać tekstu