Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Logo
Wydrukuj tę stronę

Rekordowy rok

Ponad 35 milionów złotych trafiło na inwestycje w drogi powiatowe w 2018 roku. W samym Jarosławiu było to kilkanaście ulic i chodników na blisko 9 milionów złotych, licząc z łącznikiem miasta z autostradą A4 przez ulicę Pawłosiowską, który był współfinansowany ze środków unijnych. Jedną z ostatnich wykonanych inwestycji powiatowych w Jarosławiu jest ulica Bandurskiego.

- Wśród największych inwestycji drogowych Powiatu Jarosławskiego trzeba również wymienić drogę Kidałowice – Rokietnica za ponad trzy miliony złotych. To także likwidacja osuwiska w Świebodnej, która w 2018 roku kosztowała nas blisko 4 mln złotych, a która będzie kontynuowana w tym roku – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Tak duże wydatki nie byłyby możliwe bez naszych starań o środki spoza budżetu powiatowego. To pieniądze pozyskane z funduszy europejskich, rządu, samorządu województwa, współpracy z leśnikami czy współfinansowanie przez gminy. Staraliśmy się wykorzystać każdą możliwość.

Warto także wspomnieć, że rekordowy wynik, jeśli chodzi o inwestycje drogowe, był możliwy dzięki uchwaleniu przez radnych powiatowych obligacji w kwocie 10 mln złotych.

Zdecydowana większość inwestycji została już zakończona. Ze względu na warunki pogodowe przedłużyła się budowa nowego mostu w Michałówce, która ma być ukończona na początku tego roku. Całkowita wartość tej inwestycji – wraz z budową zastępczej przeprawy – wynosi 7,5 mln złotych, a została ona wsparta pieniędzmi z ministerstwa infrastruktury.
© Starostwo Powiatowe Jarosław. Wszystkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Studio Nexim
Kliknij aby posłuchać tekstu