Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej w Jarosławiu

Koncert, który odbył się w poniedziałkowy wieczór, 4 lutego w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu, był prawdziwym wydarzeniem muzycznym! Na zaproszenie starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana  w Jarosławiu zagrała Lwowska Orkiestra Kameralna. Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że trzeba było dostawiać zapasowe krzesła.

Lwowska Orkiestra Kameralna AKADEMIA pod dyrekcją Igora Pylatyuka jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic”. Jarosławska publiczności miała okazję wysłuchać koncertów m.in. J. S. Bacha i F. Chopina, zagranych wraz solistami, uczestnikami MFP 2019.

Warto także odnotować, że już 7 lutego wystąpi z recitalem Philippe Giusiano. To francuski pianista, laureat II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (1995). Po sukcesie konkursowym rozpoczął międzynarodową karierę. Występował m.in. w Austrii, Danii, Japonii, Kanadzie, Maroku, Portugalii, Rumunii, USA, na Litwie i we Włoszech. Wielokrotnie powracał z koncertami do Polski (m.in. występował na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju i festiwalu Chopin i jego Europa). W jego repertuarze znajdują się utwory m.in. Chopina, Beethovena, Rachmaninowa, Mozarta, Schumanna, Ravela, Prokofjewa i Debussy'ego.

Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan serdecznie zaprasza!

Kliknij aby posłuchać tekstu