Kulinarna "Bitwa regionów"

Do 31 marca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

W tegorocznej bitwie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich, dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy z przepisem i opisem.

Warunkiem udziału w "Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania (zamieszczenie zdjęcia nie jest obowiązkowe). Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objęło ministerstwo rolnictwa.