Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Kulinarna "Bitwa regionów"

Do 31 marca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

W tegorocznej bitwie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich, dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy z przepisem i opisem.

Warunkiem udziału w "Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania (zamieszczenie zdjęcia nie jest obowiązkowe). Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objęło ministerstwo rolnictwa.

Kliknij aby posłuchać tekstu