Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Konkurs kulinarny „Smaki Pogranicza”

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
19 maja na stadionie sportowym w Bolestraszycach planowane jest przeprowadzenie I edycji konkursu kulinarnego „Smaki  Pogranicza” na najlepszy produkt i na najlepszą potrawę w ramach I Podkarpackiego Festiwalu  Kresowych Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Współorganizatorem  jest Samorząd Województwa Podkarpackiego.  

Konkurs skierowany jest do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z województwa podkarpackiego, szczególnie z rejonów wschodnich przygranicznych.  Ma on na celu ukazanie potencjału, jaki tkwi w podkarpackich producentach i wytwórcach produktów lokalnych oraz identyfikację produktów, które ze względu na tradycyjną metodę wytwarzania oraz tradycyjny sposób produkcji, jak również charakterystyczny  dla tego regionu sposób wytwarzania zasługują na specjalne wyróżnienie i ochronę.

Organizatorzy bardzo serdecznie zachęcają do włączenia się w zmagania konkursowe. Będzie ona doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wyrobów i pomoże ożywić świadomość konsumentów na temat bogactwa kulinarnego tej części  naszego województwa. Podczas imprezy przewidziany jest konkurs dla wszystkich wystawców na najlepszy produkt  i najlepszą potrawę charakterystyczną dla tej części naszego województwa oraz posiadającą co najmniej 50 letnią tradycję wytwarzania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem (w załączeniu), wypełnienie karty zgłoszenia (w załączeniu) i odesłanie jej do 30  kwietnia  2019 r.  na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie al. Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów lub faksem pod nr 17 850 17 11, a także na adres e-mail: j.pirog @podkarpackie.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 17 747 63 38.

Informacja: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Kliknij aby posłuchać tekstu