Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Trwa budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Postępy prac oceniła wojewoda Ewa Leniart.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarosławskim szpitalu powiatowym znajduje się na półmetku. Na ten cel przeznaczono niemal 9 milionów złotych. W 85% są to pieniądze pozyskane z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. Inwestycję 5 kwietnia odwiedziła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podejmując stosowną decyzję spowodowała, że jarosławski SOR po wielu latach starań mógł wreszcie powstać. Jego oddanie planowane jest w czerwcu tego roku.

Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie miał czterołóżkowy triaż (to procedura umożliwiająca służbom medycznym segregację w zależności od stopnia zagrożenia pacjenta) dla najcięższych przypadków, 6 łóżek obserwacyjnych, sale do resuscytacji i intensywnej terapii, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjno-porządkowe. - Dzięki decyzji wojewody podkarpackiego, za którą jesteśmy wdzięczni, nasz SOR został wpisany do podkarpackiego systemu ratownictwa medycznego, co umożliwiło pozyskanie tak dużych pieniędzy z funduszy europejskich – tłumaczy starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Ten oddział będzie odgrywał ważną rolę ze względu na umiejscowienie w pobliżu granicy i dużych węzłów komunikacyjnych, ale także znacząco wpłynie na poprawę obsługi oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów z terenu powiatu jarosławskiego, co jest jego głównym celem.

- Jarosławski SOR już na tym etapie robi bardzo pozytywne wrażenie i cieszę się, że mogłam przyczynić się do jego powstania – mówiła podczas swojej wizyty wojewoda Ewa Leniart. – Zaangażowanie w takie inwestycje, to inwestycja w bezpieczeństwo oraz w profesjonalne i odpowiadające dzisiejszym wymogom ratowanie ludzkiego życia i zdrowia – wyjaśniała przyczyny swojej decyzji Ewa Leniart.

- To kolejna bardzo duża  inwestycja, po budynku dla oddziałów ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego i bloku operacyjnego, którą realizujemy w Centrum Opieki Medycznej - informuje dyrektor COM Stanisław Krasny. – Trzeba też dodać, że pierwszym gotowym elementem SOR było  lądowisko dla śmigłowców sanitarnych. Następnie będą to budynek dla przychodni specjalistycznych, łącznik oraz szpitalna kuchnia – wyliczał dyrektor Krasny.

Kliknij aby posłuchać tekstu