Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Dla lokalnych przedsiębiorców

O instrumentach wsparcia dla przedsiębiorców rozmawiano dziś w starostwie powiatowym z licznym udziałem jarosławskich przedstawicieli lokalnego biznesu. Wśród prelegentów byli pracownicy Agencji Rozwoju Przemysłu, Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Konferencja została zorganizowana przez starostę jarosławskiego Tadeusza Chrzana i dyrektora Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC. Jej partnerem był także Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu.– Przedstawiliśmy naszym jarosławskim przedsiębiorcom informacje o projekcie znanym pod nazwąPolska Strefa Inwestycji” czy obsłudze inwestora, która jest kluczem do realizacji różnego rodzaju inwestycji – mówił starosta Tadeusz Chrzan. Z kolei wicedyrektor ARP Oddziału w Mielcu Fryderyk Kapinos, stwierdził, że bardzo ucieszyła go duża frekwencja, bo rozwój przedsiębiorczości w powiecie mieleckim od lat dziewięćdziesiątych, kiedy było tam 30-procentowe bezrobocie, do dziś, kiedy jest ono na poziomie 4,9%, pokazał, że można i warto skorzystać z tych doświadczeń.

Konferencję zakończyła dyskusja na temat pożyczek na działalność bieżącą i finansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

Kliknij aby posłuchać tekstu