Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Za obywatelską postawę, godną uznania i pochwały

- Proszę przyjąć moje gratulacje i wyrazy uznania za obywatelską postawę, którą się Panowie wykazali podczas wypadku drogowego 7 maja 2019 r. w Jarosławiu. Dzięki zdecydowaniu i szybkiej reakcji uratowaliście życie ciężko rannego motocyklisty - tymi słowami zwrócił się starosta jarosławski Tadeusz Chrzan do świadków wypadku, którzy wówczas bez wahania pospieszyli z pomocą.

W uroczystości, którą zorganizowano 20 maja w starostwie powiatowym w Jarosławiu, uczestniczył jeden z bohaterów tamtego dnia, Rafał Kubis. Pozostali trzej – Rafał Gancarz, Andrzej Cisek i Maciej Grajek - są mieszkańcami województwa lubelskiego i nie mogli osobiście wziąć udziału w spotkaniu. Dla wszystkich starosta Tadeusz Chrzan wystosował listy gratulacyjne. - Jak zauważył kiedyś mądry obserwator naszej współczesności, można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni, bo nadal będą cierpiący i potrzebujący. Dlatego lepiej wykazać się nadmiarem dobroci, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności – napisał m.in. w swoim liście starosta.

W spotkaniu uczestniczyli także ratownicy medyczni Józef Kubejko i Jarosław Koszułap, którzy stanowili załogę karetki ratunkowej wezwanej na miejsce wypadku. Im, jak również wcześniej wymienionym świadkom, którzy wykazali się obywatelską postawą, podziękował również osobiście Rafał Kijanka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Wszyscy otrzymali także zestawy promujące powiat jarosławski i podarunek od dyrekcji pogotowia w postaci specjalistycznej opaski uciskowej.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło na początku maja, na ul. Jana Pawła II w Jarosławiu, niedaleko stacji paliw. Kierujący motocyklem chciał ominąć skręcający samochód. Wjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy. Motocyklista został poważnie ranny, tracąc nogę. Okoliczności wypadku bada policja.

Kliknij aby posłuchać tekstu