Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Most w Michałówce już oficjalnie dla kierowców!

Zakończyła się budowa mostu w Michałówce w pow. jarosławskim. Budowa mostu kosztowała ponad 7 milionów złotych. Jej sfinansowanie było możliwe dzięki otrzymaniu pieniędzy przez Powiat Jarosławski z rezerwy ministra infrastruktury i budownictwa. Standardowo w takich przypadkach ministerstwo dokłada 50% wysokości kosztów. Tym razem ta kwota jest wyższa o ponad 500 tys. złotych i wyniosła dokładnie 4 mln 76 tys. złotych. Swój udział finansowy miała także Gmina Radymno, na terenie której zlokalizowana jest ta przeprawa.

Nowy most o nośności 40 t. będzie długości 75 metrów, szerokości blisko 10 m. i dodatkowo z chodnikiem. Przed jego budową oddano do użytku przeprawę zastępczą i wyburzono stary most. Prace dotyczyły także 225 metrów dróg dojazdowych do mostu.

Uroczystego otwarcia mostu dokonano 25 maja. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, wykonawcy oraz mieszkańcy. Był także przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury, poseł Bogdan Rzońca. Most poświęcili ks. dziekan Zbigniew Szewczyk i proboszcz miejscowej parafii ks. Mieczysław Stopa. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz relacji przygotowanej przez Pod24 (pod zdjęciami)!

Media

Kliknij aby posłuchać tekstu