Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Jak przetrwać upały?

Fot. Materiał prasowy / Ziemienowicz Adam, Maciej Zieliński / PAP Fot. Materiał prasowy / Ziemienowicz Adam, Maciej Zieliński / PAP

Trwa fala upałów. Co robić, by bezpiecznie przetrwać ten czas? Specjaliści przypominają, że należy ograniczyć również przebywanie w pełnym słońcu, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

"Noś jasne, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych tkanin, dobrze przepuszczających powietrze; pamiętaj o odpowiednim nakryciu głowy, które zabezpieczy przed przegrzaniem oraz o okularach przeciwsłonecznych z filtrem chroniącym oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym; regularnie stosuj krem z filtrem" – zaleca sanepid.

Radzi też, by pamiętać o regularnych posiłkach i systematycznym piciu (najlepiej wody) oraz by zadbać o właściwą cyrkulację powietrza w zamkniętych pomieszczeniach.

PS. I koniecznie nie zapominajcie o zwierzętach - miska chłodnej wody oraz zapewnijcie trochę cienia, jeśli nie mają. I nie trzymajcie ich w nagrzanych samochodach!

upaly

Informacja na podstawie www.medonet.pl

Kliknij aby posłuchać tekstu