Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Jaroslawski.pl Odkryj więcej!

To adres strony, którą warto odwiedzić, jeśli jesteście Państwo ciekawi ciekawostek historycznych i krajoznawczych Ziemi Jarosławskiej – www.jaroslawski.pl  Powiat Jarosławski za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego skorzystał z unijnego programu Interreg Polska-Słowacja. Powstała dzięki temu nie tylko ta strona, ale także przewodnik w formie papierowej oraz kilkanaście tablic informacyjnych. A wszystko w ramach projektu zrealizowanego ze słowackim Świdnikiem „Twoje miejsca - Twoje dziedzictwo. Ziemia Jarosławska - Svidnik. Budowa nowych transgranicznych produktów turystycznych”

Ta propozycja ma zachęcić do tego, by w tych okolicach pozostać na dłużej i wybrać się na ciekawą wycieczkę. Aby zaplanować atrakcyjną wyprawę wystarczy wejść na stronę internetową. Do wyboru jest pięć wirtualnych szlaków: wielokulturowy, mieszczański, ziemiański, dziedzictwa zapomnianego oraz wielkich wydarzeń historycznych. Są ciekawostki np. jest niezwykła kapliczka, która powstała z lufy armaty przeciwpancernej zamontowanej na niemieckim niszczycielu czołgów.

Strona www.jaroslawski.pl jest w trzech wersjach językowych (polski, angielski, słowacki). Ma tekst pisany, jest również lektor.

- Przypomnijmy także o przewodniku wydanym w tradycyjnej, papierowej formie. Ma 300 stron, każda opisywana pozycja jest ilustrowana -  zachęca do skorzystania z najnowszej propozycji samorządu powiatowego starosta Tadeusz Chrzan. – Jest on do dostania, co ważne bezpłatnie, w naszym jarosławskim muzeum Kamienica Orsettich – dodaje starosta.

Zobaczcie także felieton TVP3 Rzeszów o naszej stronie. Jest dostępny TUTAJ  a poniżej film TVP3 "Wiosna w regionach: Poznaj Podkarpackie - powiat jarosławski"

twoje miejsca loga

Media

Kliknij aby posłuchać tekstu