Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Inwestycje drogowe warte ponad 9 milionów w powiecie jarosławskim

Zdjęcie: TVP3 Rzeszów. Zdjęcie: TVP3 Rzeszów.

Ponad 9 milionów złotych przeznaczył w tym roku powiat jarosławski na drogowe inwestycje. Największą będzie dokończenie przebudowy drogi Duńkowice - Laszki - aż do granicy z powiatem lubaczowskim. Już w tym tygodniu oddany do użytku zostanie także nowy most w Surmaczówce. Dzięki temu skończą się problemy mieszkańców z dojazdem do pracy czy pól.

Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Stary most w Surmaczówce był już w złym stanie, o czym świadczą zdemontowane elementy drewnianej konstrukcji. Dodatkowo kilka miesięcy temu jedna z podpór została uszkodzona przez ciężarówkę z ładunkiem większym nią pozwalały na to przepisy. Dla mieszkańców wsi zaczęły się problemy.

Dlatego powiat jarosławski zdecydował o szybkiej przebudowie mostu przekazując na ten cel z własnego budżetu ponad 350 tysięcy złotych. Nowa przeprawa ma 39 metrów długości i 5,5 szerokości, umożliwiając zarówno przejazd pojazdów jak i bezpieczne przejście dla pieszych. Na nowy most zużyto 70 metrów sześciennych drewna. Nawierzchnia osadzona jest na stalowych podporach, dzięki temu zwiększyła się jego nośność. To cieszy mieszkańców, dla których oddanie mostu kończy problemy między innymi z dojazdem do pól.

Most w Surmaczówce to jedna z kilku tegorocznych inwestycji drogowych w powiecie jarosławskim. Największą będzie przebudowa drogi Duńkowice - Laszki - aż do granicy z powiatem lubaczowskim, ułatwiając między innymi dojazd do przejścia granicznego w Korczowej. Powiat jarosławski w tym roku na drogowe inwestycje przeznaczył z własnego budżetu ponad 9 milionów złotych. Liczy także na dodatkowe pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych, do które złożył już wnioski na remonty kolejnych tras.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów, K. Kuchaj.

Kliknij aby posłuchać tekstu