Otwarcie Bazy suszarniczo-przechowalniczej w Wietlinie Trzecim

1 lipca 2019 miała miejsce uroczystość otwarcia Bazy suszarniczo-przechowalniczej Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „FARMER” w Wietlinie Trzecim (Gmina Laszki), podczas której symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał między innymi Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan.

Wydarzenie było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i spółdzielczych, a także zwiedzenia obiektu, podczas którego uczestnicy zapoznali się z zasadami działania bazy.

Nowo wybudowana baza kosztowała 8 mln 200 tys. zł. z czego 3 mln zł to dofinansowanie unijne. Dzięki inwestycji Spółdzielnia Farmer podwoiła potencjał suszarni.

Organizatorami wydarzenia byli Regionalny Związek Spółdzielni Produkcji Rolnej w Rzeszowie oraz Spółdzielnia Producentów Zbóż i Rzepaku „FARMER” w Wietlinie Trzecim.