Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nowy, atrakcyjny serwis turystyczny!

- Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, jeśli tylko jesteście Państwo ciekawi wspaniałej historii i walorów krajoznawczych ziemi jarosławskiej i svidnickiej – www.jaroslawski.pl  Powiat Jarosławski za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego skorzystał z unijnego programu Interreg Polska-Słowacja. Powstała dzięki temu nie tylko ta strona, ale także przewodnik w formie papierowej oraz kilkanaście tablic informacyjnych.

- Ta propozycja ma zachęcić do tego, by w tych okolicach pozostać na dłużej i wybrać się na ciekawą wycieczkę. Aby zaplanować atrakcyjną wyprawę wystarczy wejść na stronę internetową. Do wyboru jest pięć wirtualnych szlaków: wielokulturowy, mieszczański, ziemiański, dziedzictwa zapomnianego oraz wielkich wydarzeń historycznych. Są tu zabytki wpisane na listę UNESCO, jak cerkiew w Chotyńcu, kamienice sławne ze swojego piękna w całej Polsce, jak jarosławska kamienica  Orsettich, ale także ciekawostki np. niezwykła kapliczka, która powstała z lufy armaty przeciwpancernej zamontowanej na niemieckim niszczycielu czołgów. Strona, tak jak cały projekt, łączy wirtualnie powiat jarosławski i słowacki Svidnik.

- Z kolei przewodnik wydany w tradycyjnej, papierowej formie ma 300 stron. Każda opisywana pozycja jest ilustrowana, a jest on do dostania w naszym jarosławskim muzeum Kamienica Orsettich.
Tadeusz Chrzan
Starosta Jarosławski

 

twoje miejsca loga

 

Kliknij aby posłuchać tekstu