Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Ważna drogowa inwestycja Powiatu Jarosławskiego na półmetku

W tym tygodniu (23 lipca) zakończył się pracochłonny etap stabilizacji gruntu cementem na blisko dwukilometrowym odcinku drogi Duńkowice – Laszki – Lubaczów. Do tej pory był on gruntowy, teraz będzie z odpowiednią podbudową z tłucznia i nawierzchnią asfaltową. A to tylko część 6-kilometrowej inwestycji w jedną z głównych przelotowych dróg powiatowych, która ma być gotowa do połowy października. Oprócz nowej nawierzchni i poboczy, są planowane także m.in. chodniki w newralgicznych punktach oraz przepusty.

- Tegoroczne prace będą ostatnim etapem przebudowy drogi nr 1674R Duńkowice – Laszki – Lubaczów, która na terenie powiatu jarosławskiego ma około 17 km. Dzięki temu zamkniemy cały szereg inwestycji, które na tym szlaku realizujemy od kilku lat – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Przebudowa drogi Duńkowice – Laszki – Lubaczów w powiecie jarosławskim trwa od czerwca tego roku i będzie kosztować około 5 mln złotych. Połowę z tej kwoty samorząd powiatowy pozyskał z rządowego programu wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej. Swój wkład maja także gminy Laszki i Radymno.

Kliknij aby posłuchać tekstu