Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nowoczesna hala sportowa i ogólnopolski ośrodek szkolenia tenisa stołowego w powiecie jarosławskim!

Przeznaczenie blisko 1 mln złotych na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej przy Zespole Szkół Innowacyjnych na ostatniej sesji Rady Powiatu 29 lipca, to zapowiedź kolejnej inwestycji Powiatu Jarosławskiego. Po wpisaniu do tegorocznego budżetu, rozpocznie się już jesienią tego roku. Hala stanie  na miejscu obecnego boiska. Co więcej, będzie ona pełniła także zaplecze ogólnopolskiego ośrodka szkoleniowego w tenisie stołowym!

- Udało się porozumieć z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i właśnie u nas w powiecie, w Jarosławiu stworzymy ośrodek, który ma służyć dzieciom i młodzieży. Wierzę, że to stąd wyjdą następcy Grubby i Kucharskiego, bo zdolnych zawodniczek i zawodników u nas nie brakuje – wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. - Co ważne plany zakładają budowę hali gimnastycznej z użyciem nowoczesnych technologii. Chcemy, żeby była naszą wizytówką. Oczywiście budynek będzie posiadał udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a to także nie bez znaczenia – dodaje starosta.

Stworzenie kolejnego centrum szkolenia w Jarosławiu, to duże wyróżnienie. - Zgodnie z założenia, programem szkolenia w takim ośrodku mogą być objęci uczniowie szkoły podstawowej, od czwartej klasy wzwyż i szkół średnich. Już teraz Jarosław może pochwalić się bardzo dobrymi efektami szkolenia dzieci i młodzieży, a stworzenie ośrodka jeszcze bardziej podniesie jakość treningu – tłumaczy Kamil Dziukiewicz, wiceprezes PZTS. – Oprócz zajęć stricte sportowych, rolą ośrodka będzie także popularyzacja tenisa stołowego. Stworzymy znakomite miejsce do rozgrywania meczów międzypaństwowych, organizacji dużych, ogólnopolskich turniejów. Bogate zaplecze pozwoli nam również na organizację zawodów dla osób niepełnosprawnych. Już nie mogę się doczekać – dodaje Dziukiewicz.

Samorząd powiatowy złożył także wniosek do ministerstwa sportu opiewający na 6 mln złotych, licząc na 50% dofinansowania swojej inwestycji. Rozstrzygnięcia mają zapaść we wrześniu i to od nich w dużej mierze zależny jest termin ukończenia budowy.

Kliknij aby posłuchać tekstu