Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Cześć i chwała bohaterom

1 sierpnia, to dzień w którym cała Polska – w tym Jarosław i powiat jarosławski – wspomina i czci pamięć Powstania Warszawskiego. Tegorocznym jarosławskim obchodom 75. rocznicy zbrojnego zrywu stolicy, które odbyły się na placu przed Kolegiatą i w świątyni, a w których uczestniczyła także delegacja samorządu powiatowego z przewodniczącym Rady Powiatu Jarosławskiego Stanisławem Kłopotem i starostą jarosławskim Tadeuszem Chrzanem, który odczytał list od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, towarzyszył cały szereg okolicznościowych wydarzeń.

Wśród wspomnianych wydarzeń jest akcja „Kartka dla Powstańca” zorganizowana przez Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich i Forum Młodych PiS, przy wsparciu starosty jarosławskiego. Kilka słów pamięci i wdzięczności do wybranego spośród żyjących powstańców warszawskich można było  napisać już 1 sierpnia. Taka możliwość będzie jeszcze do 4 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00, w podcieniach muzeum w Jarosławiu. Do 2 października „wirtualnie” wysłać kartkę będzie zaś można ze strony ogólnopolskiego organizatora bohateron.pl.

W Jarosławiu akcji wysyłania kart pocztowych towarzyszy  okolicznościowa wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Zdjęcia: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, TwojaTv. Dziękujemy!

Kliknij aby posłuchać tekstu