Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nowy specjalistyczny autobus dla osób z niepełnosprawnościami trafi do powiatu jarosławskiego

Zdjęcie ilustracyjne - z przekazania poprzednich busów do transportu osób z niepełnosprawnościami Zdjęcie ilustracyjne - z przekazania poprzednich busów do transportu osób z niepełnosprawnościami

Blisko 190 tys. złotych pozyskano na specjalistyczny autobus przeznaczony do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wniosek na jego użytkowanie złożyło Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu. Pieniądze pochodzą z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

- Celem zakupu jest zmniejszenie barier transportowych oraz zabezpieczenie dowozu niepełnosprawnych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do specjalistycznych placówek służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych, prowadzonych przez PSONI Koło w Jarosławiu – wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Planowany jest zakup 20 osobowego autobusu z platformą najazdową (z możliwością demontażu) dla wózka inwalidzkiego. Pojazdem będzie dysponować Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. K. Rajtar w Jarosławiu.

Kliknij aby posłuchać tekstu