Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Powiat Jarosławski pozyskał kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

Kolejne 6,5 mln zostało pozyskane spoza budżetu powiatowego na inwestycje drogowe. 3 września została potwierdzona informacja,  że dwa złożone wcześniej wnioski do rządowego funduszu rozwoju dróg lokalnych zostały pozytywnie rozpatrzone.

- Bardzo ważne jest to, że dzięki wzorcowej współpracy z ministerstwem infrastruktury przy składaniu wniosków, dostaliśmy 80% , zamiast zakładanych 50%  dofinansowania – informuje starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. - Dziękuję za to ministrowi Andrzejowi Adamczykowi!

Chodzi o przebudowę drogi Zadąbrowie – Sośnica za ponad 6 mln złotych. Prace ruszą jeszcze w tym roku i będą dotyczyć m.in. poszerzenia jezdni do 6 metrów, dwumetrowego chodnika, utwardzanego pobocza. Całość kosztów oceniana jest na ponad 6 mln, z czego rządowe dofinansowanie wyniesie 4,8 mln złotych.

W drugim wniosku chodzi o  refundację kosztów budowy gotowego już mostu w Surmaczówce, który kosztował 323 tys. złotych. Tutaj ministerstwo zwróci 260 tys. złotych.

Przypomnijmy także, że trzy kolejne wnioski złożone do Funduszu, czyli ul. Kolejowa w Radymnie, ul. Św. Jana z rondem w Wiązownicy i chodnik w Makowisku, czekają na rozpatrzenie. A dodatkowo realizowane jest kilkadziesiąt drogowych inwestycji z własnego budżetu Powiatu. Ich pełny wykaz dostępny jest w Powiatowym Zarządzie Dróg.

Kliknij aby posłuchać tekstu